Geride bırakmak üzere olduğumuz yıla bir yazı ile merhaba demiştim. Hem mevcut yıla elveda, ve yenisine merhaba demek için aynı yöntemi kullanayım dedim. İnişli çıkışlı geçen (hemde çok uçlarda) 2012’den sonra 2013 çok daha stabil geçti. Kulağa biraz bencilce gelebilir ama benim için, kişisel olarak güzel bir yıl oldu diyebilirim. Severek yaptığım bir işe girdim, tanrıçamın tapınağına gidip hacı oldum, senelerdir almayı planladığım bisikleti aldım (seni seviyorum Kunieda) vs… Gezi olayları nedeniyle kayıp geçen yaz aylarına rağmen (olaylara ve süreçte kaybettiklerimize rağmen umudu kestiğimiz ülke için umut olmadı mı? bu koyun sürüsü dolu ülkede hala birilerinin hakkını arayacağını farkettiğimiz? neyse başka konular bunlar), kaybedilen ünlülere, hastalıklara rağmen benim için güzel bir yıl oldun 2013.

Gelecek her yeni yılda kayıplarımızın artacağını farkettiğimden beri yeni yıllara fazla bir anlam yüklemiyorum, belkide bu kabulleniş neticesinde güzel geçti 2013 bilemiyorum. Akrep ve yelkovanın bizi umursamazca yarışı devam ederken en içten sevgilerimi gönderiyorum sana 13, güzeldin. ve gelelim 14’e: selef’ine hiç bir misyon yüklememiştim ve olabildiğine güzel geçmişti, aynı şekilde sana hiç misyon yüklemiyorum. Hatta 2 sene üst üste güzel geçmez diye bir batıl inançla yaklaşarak sana beni şaşırtma kredisi tanıyorum bebeğim. En sert şekilde gelebilirsin 🙂

Fuchs’un “huzur N darem” albümünün kapağında “tilki tansa devam edecek ta ki yorulana dek dostlarım için. tilki dansa devam edecek ta ki bu dünyadan kovulana dek düşmanlarım için…” yazardı. Benzer motivasyonla karşılayacağım, sadece dans yerine “gülümseme” yi kullanarak.

Neyse, ufaktan hazırlanma vakti geldi.

May the force be with you

Reklamlar